Celiulitas, dar vadinamas apelsino žievele, yra opi problema, su kuria susiduria didžioji dauguma moterų. Nors celiulitas paplitęs, iki galo nėra aišku, kas išties sukelia šį nepageidaujamą reiškinį. Tikėtina, kad įtakos turi keletas veiksnių. Norint sumažinti celiulito atsiradimo riziką, pirmiausia reikėtų suprasti pagrindines jo išsivystymo priežastis.
Trumpai apie celiulitą
Celiulitas pasireiškia kaip negražus odos išvaizdos defektas, kai odą iš išorės spaudžia poodinis audinys, todėl susidaro apelsinine žievele vadinamas reljefas. Dažniausiai celiulitas vystosi ant šlaunų, sėdmenų, pilvo, rečiau – rankų ar kaklo srityje.
Nors daugelis mano, kad celiulitas tiesiogiai susijęs su nutukimu, iš tiesų jis gali vystytis ir esant normaliam kūno svoriui. Celiulitas labiau paplitęs tarp moterų, tačiau jį gali turėti ir vyrai.
Pagrindinės celiulito atsiradimo priežastys:
Lytiniai hormonai
Moterims celiulito riziką didina lytinių hormonų – estrogenų, progesterono ir kitų hormonų svyravimai. Dėl hormonų poveikio pradeda kauptis riebalai poodiniame audinyje, sutrinka mikrocirkuliacija, vystosi uždegimas. Tai lemia būdingą celiulitui odos reljefą.
Paveldimumas
Manoma, kad polinkis į celiulitą gali būti paveldimas. Jei artimose giminaitėse pasitaikė celiulitu sergančių moterų, rizika susirgti šia liga yra didesnė. Kai kurių tyrimų duomenimis, paveldimumas gali lemti iki 80 proc. celiulito atvejų.
Gyvenimo būdas
Antsvoris, rūkymas, stresas, neaktyvus gyvenimo būdas, nepakankamas skysčių vartojimas – visa tai didina tikimybę, kad susidarys palankios sąlygos celiulitui atsirasti. Kenksmingi įpročiai ir kiti aplinkos veiksniai aktyvina uždegiminius procesus, skatina toksinų kaupimąsi audiniuose.
Amžius
Statistiškai dažniausiai celiulitas pasireiškia 20-30 metų moterims bei po 40-50 metų, prasidedant menopauzei. Šiuo periodu vyksta reikšmingi hormoniniai pasikeitimai, sukeliantys riebalinio audinio pakitimus.
Lytis
Moterys daug dažniau nei vyrai skundžiasi celiulitu, nes jų organizme vyrauja estrogenai. Be to, vyrų oda paprastai storesnė, mažiau tikėtini riebalų kaupimosi sutrikimai. Visgi nutukę vyrai taip pat gali turėti celiulito.
Nors vienareikšmiškai pašalinti celiulitą gana sudėtinga, suprantant pagrindines jo atsiradimo priežastis, galima imtis priemonių rizikai sumažinti. Reguliarus fizinis aktyvumas, toksinų šalinimas, sveika mityba, streso kontrolė – visa tai gali padėti išvengti šio nepageidaujamo odos defekto arba bent jau sumažinti jo apimtis. Kilus klausimams kaip efektyviai sumažinti celiulitą, visuomet galima konsultuotis su gydytoju ar grožio specialistu.
{{ is_error_msg }}
Trukmė: {{ service_details.bookingpress_service_duration_val }} {{ service_details.bookingpress_service_duration_label }}
Kaina: {{ service_details.bookingpress_service_price }}
{{ is_error_msg }}
{{ is_error_msg }}
{{ is_error_msg }}
Your appointment booking summary
Pay Locally
PayPal